Pramonė

Plungės rajonas pasižymi diversifikuota ekonomika, kurioje gausu įvairių verslo šakų. Stiprios pramonės šakos: medienos apdirbimas, maisto gamyba, metalo apdirbimas, statyba. Sparčiai auga informacinių technologijų, biotechnologijų ir maisto perdirbimo sektoriai, kuriems reikia aukštos kvalifikacijos darbuotojų. Taip pat augantis turizmo sektorius: Plungė garsėja savo gamtos grožiu, istoriniu paveldu ir kultūriniais renginiais. Plungės rajonas siūlo ne tik patrauklias darbo vietas, bet ir palankią verslo aplinką

3 vieta

2023 m. pagal savivaldybės gerovių indeksą iš 38 kaimiškųjų savivaldybių Plungė užima 3 vietą pagal gyventojų verslumą ir verslo konkurencingumą

1827,4

Toks yra vidutinis darbo užmokestis (bruto) Plungės rajone. Plungės rajono savivaldybė užimą 16-tą vietą pagal bruto darbo užmokestį iš 60 savivaldybių.

11,52

Tiek procentų kasmet vidutiniškai Plungės rajono savivaldybėje augo atlyginimai per pastaruosius penkerius metus. Daugelis Plungės rajone įsikūrusių įmonių siūlo konkurencingą darbo užmokestį, geras darbo sąlygas ir socialines garantijas.

25

Tiek per 5 metus išaugo verslo subjektų skaičius. 2019 m. veikė 855 verslo subjektai, o 2024 m. jau veikė 1071 verslo subjektas, iš kurių 873 įmonės.

Plungė – regiono kontekste yra vadinama pramonės miestu. Čia veiklą vykdo lyderiaujančios įmonės Baltijos šalyse ir Europoje.

Maisto pramonė. Plungė yra žinoma dėl savo maisto pramonės įmonių, įskaitant maisto perdirbimo, pieno perdirbimo ir kitas maisto gamybos įmones:

Medžiagų apdirbimo pramonė. Įvairios medžiagų apdirbimo įmonės, tokios kaip medienos perdirbimo įmonės arba metalo apdirbimo įmonės:

Chemijos pramonė. Yra keletas įmonių Plungės mieste, kurios gali būti siejamos su chemijos pramonės sektoriumi, įskaitant ir cheminių medžiagų gamybą ar jų perdirbimą.

Statybos pramonė. Didelės darbo galimybės dėl Plungės mieste veikiančių statybos įmonių, įskaitant statybos medžiagų gamybą ir statybos darbus.

constro-logo-featured

Nors Plungė nėra viena stambiausių technologijos sektoriaus centrų, tačiau veikiančios įmonės nuolat diegia naujausias technologijas ir inovacijas, taip siekdamos užtikrinti efektyvų verslo veikimą. Svarbu paminėti, kad Plungės pramonės sektoriuje skatinamos ir aplinkos apsaugos bei tvarios plėtros priemonės, padedančios išlaikyti pusiausvyrą tarp pramonės plėtros ir aplinkos išsaugojimo.

62

Plungės mieste ir rajone veikiančių įmonių yra smulkios įmonės – 0–4 darbuotojai

47

visų darbo vietų Plungėje sukuria pramonės įmonės.

685

tiek laisvų darbo vietų buvo registruota Užimtumo tarnyboje prie LT SADM Plungės skyriuje 2023 metais

Didžiausi Plungės rajono darbdaviai:

UAB „Plungės kooperatinė prekyba”

1006 darbuotojai

UAB „VVARFF”

231 darbuotojas

UAB „Techer”

197 darbuotojai

UAB „Litspringas”

129 darbuotojai

UAB „Vičiūnai ir partneriai”

636 darbuotojai

UAB „Plungės lagūna”

228 darbuotojai

UAB „CONSTRO”

181 darbuotojas

UAB „LIT EGG”

103 darbuotojai

UAB „Baltic food partners”

384 darbuotojai

UAB „Plungės šaltis”

218 darbuotojų

UAB „Hovden”

139 darbuotojai

UAB „Plungės duona”

101 darbuotojas

UAB „Litnaglis”

275 darbuotojai

UAB „Orka foods”

200 darbuotojų

UAB „Virginijus ir ko”

137 darbuotojai

UAB „Morenot Baltic”

90 darbuotojų

Verslo bendruomenė

Be stiprių ir net pasaulyje ženklią rinkos dalį užimančių pramonės įmonių, Plungės rajone vyrauja ir smulkus verslas. Plungėje buriasi stipri verslo bendruomenė, mieste įsikūrusios net keletas verslus vienijančių organizacijų:

Plungės pramoninkų sąjunga –  įkurta 1995 metais. Šiuo metu PPS vienija 20 Plungės, Rietavo bei Kretingos savivaldybių įvairių pramonės šakų ir teikiamų paslaugų įmones, mokymo įstaigas ir aktyviai atstovauja jų interesus. Plungės pramoninkų sąjungos nariai atlieka svarbų vaidmenį stiprinant Lietuvos ekonomiką ir didinant jos konkurencingumą. Sąjunga matoma ir girdima valdžios institucijose, verslo bendruomenėje bei visuomenėje.

Plungės smulkiojo verslo asociacija – veikia nuo 2018 m. sausio 23 d. Šiuo metu asociacija vienija 23 įmonės, kurios atstovauja įvairias verslo sritis. Asociacija koordinuoja narių veiklą, atstovauja narių bei viešąjį interesą, sprendžia visiems nariams bendras ir aktualias verslo problemas, kuria sąlygas glaudesniam narių bendradarbiavimui tarpusavyje ir su apskrities bei rajono valdymo struktūromis. Asociacijos atstovai dalyvauja rajono ūkio ir infrastruktūros vystymo projektuose ir programose, teikia pastabas ir pasiūlymus Savivaldybės tarybos sprendimų projektams, susijusius su verslo aplinka ir jos vystymu. Organizuoja seminarus, mokymus narių veiklos gerinimui. Formuoja pozityvų smulkaus verslo įvaizdį visuomenėje.

Plungės rajono savivaldybė siekia palaikyti bendradarbiavimą su vietos verslo bendruomene, verslui organizuoja reguliarius susitikimus su Savivaldybės bei kitų įstaigų atstovais „Verslo pusryčiai“, kuriuose aptariamos tuo metu aktualiausios tematikos, bei verslo iššūkiai bei poreikiai. Daugiau informacijos https://www.plunge.lt/renginiu-kalendorius/

Verslo skatinimo priemonės

Konsultacijos, įvairios programos ir nemokamos darbo vietos

Bendradarbystės centras „Spiečius“ Plungėje – Inovacijų agentūros sukurta, nuo 2022-01-01 Plungės rajono savivaldybės administruojama bendradarbystės erdvė, kurioje teikiamas platus, pradedančiajam verslui subalansuotų paslaugų paketas! „Spiečius“ Plungėje yra dalis visos Lietuvos Spiečių tinklo, kurį vienija net 15 Lietuvos miestų. Bendradarbystės centre teikiamos paslaugos apima platų spektrą, nuo dar tik galvojančių apie smulkųjį verslą, tiek jį jau turinčių. Kviečiame prisijungti prie „Spiečiaus“, jei: 

domitės verslo aplinka ir ieškote būdų, kaip patobulinti savo verslą, nuolat kyla klausimų, susijusių su verslo vystymu, siekiate savo verslo progreso, norite pagerinti savo verslumo kompetencijas, ieškote bendraminčių ir verslo partnerių, esate smulkiojo ar vidutinio verslo atstovas, įsteigėte savo įmonę arba vykdote individualią veiklą, veiklą vykdote ne ilgiau kaip 5 metus.

Spiečiuje teikiamos paslaugos:

  • Konsultacijos verslo / veiklos pradžios klausimais – individualios verslo  pradžios konsultacijos verslininkams aktualiais klausimais: verslo finansavimas, mokesčiai, teisinės formos pasirinkimas, juridinio asmens steigimas ir kita.
  • Akceleravimo programa – praktiniais pavyzdžiais paremta, intensyvi ir įtraukianti mokymų programa, sukurta specialiai smulkiesiems verslininkams. Jos tikslas –  pagerinti jaunų ir progresyvių verslų augimą, ugdyti tikslines verslo kompetencijas bei užtikrinti aukštos kokybės individualizuotą  pagalbą verslui regionuose. 
  • Verslo mentorystės programa – patyrusio verslininko / vadovo, konsultacijos ir pagalba pamatyti savo verslą iš kitų perspektyvų net 8 mėn. laikotarpį.
  • Nemokama coworking kompiuterizuota darbo vieta, susitikimų ir laisvalaikio erdvė – „Spiečiaus“ nariai gali neribotai ir nemokamai (24/7) naudotis Plungės „Spiečius“ bendradarbystės erdve bei įrengtomis kompiuterizuotomis „coworking“ darbo vietomis bei susitikimų ir/ar laisvalaikio erdvė.
  • Verslo kompetencijų ugdymo mokymai ir renginiai – nuolatos vyksta informaciniai renginiai ir verslo įgūdžių mokymai. Renginių ir mokymų temos apima nuo verslo komunikacijos ir rinkodaros, finansų iki investuotojų paieškos. Renginiai NEMOKAMI ir atviri visiems, tiek jau turintiems veiklą / verslą tiek dar tik galvojantiems. Temos nuo „Instagram reels“ kūrimo dirbtuvių verslui iki mokymų apie mokesčius. Daugiau informacijos galima rasti https://spiecius.inovacijuagentura.lt/renginiai/

Kontaktai konsultacijoms, bendrai informacijai dėl renginių:
Bendradarbystės centro „Spiečius“ koordinatorė Jurgita Niunevė

Pagalba smulkiojo ir vidutinio verslo įmonėms

Plungės rajono savivaldybė taip pat remia smulkųjį bei vidutinį verslą, kuri išlaidų kompensavimo būdu jauniems verslams kompensuoja dalį patirtų išlaidų šioms sritims:

  • Įmonės steigimo išlaidų dalinis kompensavimas;
  • Reklamos priemonių išlaidų dalinis kompensavimas;
  • Interneto svetainės sukūrimo išlaidų dalinis kompensavimas;
  • Dalyvavimo verslo parodose išlaidų dalinis kompensavimas;
  • Kvalifikacijos kėlimo kursų, seminarų ir mokymų išlaidų dalinis kompensavimas;
  • Darbo priemonių ir (ar) įrangos įsigijimo išlaidų dalinis kompensavimas;

Daugiau informacijos Savivaldybės interneto svetainėje »

Dėl paramos priemonių verslui konsultuoja:
Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vyriausioji specialistė Toma Rupeikė

Jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programa

Taip pat Plungės rajono savivaldybė vykdo jaunimo vasaros užimtumo ir integracijos į darbo rinką programą, kurioje gali dalyvauti darbdaviai įdarbinę 14–19 m. jaunuolius vasaros laikotarpiu. Darbdaviui už jaunuolį, įdarbintą visu etatu, per mėnesį kompensuojama 450 Eur.

Dėl dalyvavimo šioje programoje susisiekite su jaunimo reikalų koordinatore Jurga Venckuviene, tel. +370 612 33 288, el. paštas jurga.venckuviene@plunge.lt

Lengvatos verslo liudijimų įsigijimui asmenų grupėms

Taikomos lengvatos verslo liudijimų įsigijimui net 9 asmenų grupėms – pensinio amžiaus gyventojams, tėvams, auginantiems vaikus, moksleiviams ir studentams, amatininkams, ir t.t.

Žemės ūkis

Žemės ūkis – vienas svarbiausių šalies ūkio strateginių sričių, jis atlieka labai svarbią ekonominę, socialinę, gamtosauginę ir etnokultūrinę funkciją. Tai lemia žemės ūkyje gaminama produkcija, tiekianti rinkai gyvybiškai svarbius sveikus maisto produktus, sukurianti darbo vietas.

Plungės kraštas – žemdirbių kraštas. Jau susiformavo pagrindiniai ūkininkų ūkiai, jie įsigijo naujos technikos, susiformavo nemažus žemės plotus, todėl sėkmingai dirbs ir ateityje. Rajone pagrindinai vyrauja gyvulininkystės ūkiai, nes gamtinės sąlygos šiai veiklai yra palankios. Tačiau galima pasidžiaugti, kad rajone atsiranda naujų didesnių daržovių, braškių, aviečių, svarainių, šilauogių ir riešutų augintojų. Rajone turime ir kalėdinių eglučių ūkį.

Pastebima tendencija, kad vis daugiau Savivaldybės ūkininkų užsiima alternatyvia veikla.

Žemės ūkio veiklai mažiau tinkamose ir natūraliais kraštovaizdžiais pasižyminčiose kaimo vietovėse (Platelių sen.) pastaraisiais metais sėkmingai plėtojamas kaimo turizmas, kuris yra laikomas viena iš pagrindinių alternatyvių ekonominių veiklų kaime. Vis daugiau smulkių ūkių imasi netradicinės žemės ūkio veiklos (augina vaistinius ir prieskoninius augalus, netradicines uogas, sraiges, augalus biokuro gamybai ir kt.).

Palyginus su Lietuvos vidurkiu, čia daugiau kalvoto reljefo, vyrauja mažo našumo žemės ūkio naudmenos.

Ūkininkų ir partnerių, įregistruotų Ūkininkų ūkių registre, suvestinė

1728

– vieno asmens ūkių skaičius

255

– ūkininkų ūkių su partneriais skaičius

265

– bendras partnerių ūkiuose skaičius

2248

– bendras asmenų ūkiuose skaičius

Ūkininkų ūkių skaičius pagal ūkininkų amžių, jų lytį

303

ūkininkų iki 40 m. skaičius

1053

ūkininkų nuo 40 m. iki pensinio amžiaus skaičius

627

pensijinio amžiaus ūkininkų skaičius

716

ūkininkės moterys

1267

ūkininkai vyrai

Ūkininkų ūkių pasiskirstymas pagal vykdomas ekonominės veiklos rūšis

1983

ūkininkų ūkių skaičius Plungės rajono savivaldybėje

3

žemės ūkiui būdingų paslaugų veikla

251

augalininkystės ūkiai

3

miškininkystės ūkiai

72

gyvulininkystės ūkiai

2

žuvininkystės ūkiai

1650

mišrūs ūkiai

1

alternatyvi žemės ūkio veikla

Rajono bendras plotas yra 110 554,67 ha, iš jų žemės ūkio naudmenos sudaro 56 269,00 ha.

Rajone 2023 m. paraiškas deklaruoti žemės ūkio naudmenas ir pasėlius pateikė 2 696 Savivaldybės ūkininkai. Daugiausia rajone yra ūkininkaujančiųjų iki 50 ha – 2467 ūkiai; nuo 50 iki 100 ha yra 137 ūkiai; nuo 100 iki 500 ha yra 89 ūkiai, o virš 500 ha rajone yra 3 ūkiai. 

Norite tapti ūkininku?

Ūkininko ūkį įregistruoti gali veiksnus fizinis asmuo, įregistruotas Lietuvos Respublikos gyventojų registre. Ūkininkų ūkius įregistruoja rajonų savivaldybių administracijų Žemės ūkio skyriai pagal ūkininko turimos žemės buvimo vietą. Ūkiui įregistruoti Ūkininkų ūkių registre asmuo pateikia Savivaldybės administracijos darbuotojui duomenis, kurių pagrindu formuojamas prašymas įregistruoti ūkį: ūkininko asmens ir korespondencijos duomenis; ūkio adreso (pagrindinio žemės sklypo) duomenis; ūkyje plėtojamos pagrindinės ekonominės veiklos duomenis.

Viskas apie paramą žemės ūkiui, kaimo plėtrai ir žuvininkystei galite rasti čia

Darbo paieška