Gyventi Plungėje
Plungėje gera gyventi dėl ramios atmosferos, nuostabios gamtos ir šeimų draugiškumo. Miestas siūlo puikias galimybes aktyviam poilsiui bei kultūriniam gyvenimui.
Edukacija
Plungės r. savivaldybėje veikia 4 gimnazijos (Plungės „Saulės“ gimnazija“, Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija, Plungės r. Kulių gimnazija ir Plungės r. Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazija), 2 progimnazijos (Plungės akademiko Adolfo Jucio progimnazija, Plungės „Babrungo“ progimnazija), 3 pagrindinės mokyklos (Plungės Senamiesčio mokykla, Plungės „Ryto“ pagrindinė mokykla, Plungės r. Liepijų mokykla), 3 formalųjį švietimą papildančios įstaigos (Plungės Mykolo Oginskio meno mokykla, Plungės r. Platelių meno mokykla,Plungės sporto ir rekreacijos centras), 6 lopšeliai – darželiai („Nykštukas“, „Pasaka“, „Raudonkepuraitė“, „Rūtelė“, „Saulutė“, „Vyturėlis“) ir 2 švietimo pagalbos įstaigos (Plungės specialiojo ugdymo centras, Plungės paslaugų ir švietimo pagalbos centras).
Plungės technologijų ir verslo mokykla
Plungės technologijų ir verslo mokykla – bendradarbiaujanti, atvira pokyčiams, aktyviai dalyvaujanti rajono ir regiono gyvenime profesinio mokymo įstaiga.
Plungės technologijų ir verslo mokykloje įvairių gebėjimų mokiniai gali įgyti pagrindinį, vidurinį (gimnazijos skyriuje) ir profesinį išsilavinimą bei norimą kvalifikaciją. Mokykloje daug dėmesio skiriama mokinių socialiniams įgūdžiams ir brandžiai asmenybei ugdyti. Mokiniai, baigę mokyklą, sėkmingai įsidarbina rajono ir apskrities įmonėse arba tęsia mokslą kolegijose ir universitetuose.
Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija
Plungės r. Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazija viena iš mokyklų, kurioje ruošiami kadetai. Į gimnazijos kadetų klases priimami mokiniai nuo 12 metų iš visos Lietuvos. Kadetų klasėse formalusis ugdymas papildomas neformaliojo ugdymo veiklomis – karybos ir sporto užsiėmimai, išvykos pas socialinius partnerius, atskira dienotvarkė, papildomi balai pasirenkant statutines profesijas, pilnas pasiruošimas norintiems tarnauti Lietuvos kariuomenėje.
3809
mokiniai mokosi bendrojo ugdymo mokyklose
1345
vaikai lanko ikimokyklinio ugdymo įstaigas
289
vaikai lanko priešmokyklinį ugdymą
1363
vaikai lavinami Plungės Oginskio meno ir Plungės rajono Platelių meno mokyklose bei Plungės sporto ir rekreacijos centre
Plungės lopšelis – darželis „Rūtelė“
Vaikų ugdymas Plungės lopšelyje-darželyje „Rūtelė“ orientuojamas į darnaus vystymosi strategijos tikslus, išskiriant vartojimo, rūšiavimo, sveikos aplinkos, sveikatai palankaus maisto sritis. Siekiant kokybiško ugdymo, taikomas Geros mokyklos modelis, kai visos veiklos grindžiamos susitarimais ir nuolatiniu mokymusi per tyrinėjimą, eksperimentavimą, problemų sprendimą, pasitelkiamos STRREAM (gamtos mokslai, technologijos, inžinerija, matematika, menai, skaitymas – rašymas, santykiai su šalia esančiais) inovacijos. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programų turinys grindžiamas tvarumo bei darnaus vystymosi strategijos idėjomis, ugdymo pagrindu laikoma, kad Mokykla – darni bendruomenė, puoselėjanti gamtosaugines ir sveikatai palankesnes idėjas, pagarbą žmogui ir gamtai. Įgyvendinant tvarumo principus, vaikai mokosi apie gamtą, iš gamtos ir gamtoje, aktyviai dalyvauja įvairiose projektinėse ir praktinėse veiklose.
Metinė ugdomoji grupės veikla planuojama išskiriant prioritetinę kompetenciją bei pasitelkiant metinį ugdomųjų veiklų planą, kuriame bendruomenė susitaria dėl kertinių mėnesio bendruomenės tvarią gyvenseną skatinančių sričių. Darnaus vystymosi strategijos ir tvarios gyvensenos idėjos integruojamos į visas Mokyklos sritis: darželio ir kiekvienos grupės, švietimo pagalbos specialistų, meninio ugdymo mokytojo, neformaliojo švietimo organizatorių metinius, trumpalaikės ir ilgalaikės veiklos planus.
Svarbu:
Plungėje išvystyta pavėžėjimo infrastruktūra, todėl mokiniai ir miesto bei miestelių, kaimelių gyventojai viešuoju transportu naudojasi nemokamai. Mokiniai, kurie gyvena toliau nei 3 km iki ugdymo įstaigų, vežami mokykliniais autobusais.
Mokiniams, atvykusiems iš Ukrainos ar kitų šalių ir besimokantiems bendrojo lavinimo mokyklose, skirtos papildomos konsultacijos mokytis lietuvių kalbos.
Vasara! Atostogos Plungėje?
Plungės rajono savivaldybėje kasmet, pavasarį, skelbiamas kvietimas teikti paraiškas vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programoms finansuoti. Lėšos paskirstomos vadovaujantis Plungės rajono savivaldybės vaikų ir jaunimo socializacijos (vasaros poilsio) programų rėmimo konkurso tvarkos aprašu.
2023 m. dalinai finansuota 20 stovyklų, iš jų: 2 bendrojo ugdymo mokyklos, 1 meno mokykla, 4 Savivaldybės biudžetinės įstaigos, 13 kitų įstaigų, bendruomenių, organizacijų. Stovyklose dalyvavo 830 mokinių.
Daugiau informacijos savivaldybės interneto svetainėje www.plunge.lt
Nekilnojamas turtas
Renkantis gyvenamąją vietą, vienas svarbiausių faktorių – būstas ir jo kaina. Jei Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje apie nuosavą erdvę galėtumėte tik pasvajoti, tai Plungėje ši svajonė gali tapti realybe, net jei Jūsų pajamos nėra pačios didžiausios. Daugelis jaunų, vaikus auginančių šeimų, norėtų privataus namo su kiemu, daržu, galimybe džiaugtis laisve ir grynu oru. Plungėje toks noras nesunkiai įgyvendinamas – gyvenamojo namo 1 kv. m kaina – apie 591 Eur. Vilniuje – kone triskart brangiau. Be to, kad ir kurioje vietoje bus Jūsų namai, niekur nebus nei didelių atstumų, nei eismo spūsčių, nei veltui sugaištas laikas. Visada netoliese bus darželis, mokykla, popamokinio ugdymo, sveikatos priežiūros ir visos kitos įstaigos. Tai kodėl gi ne Plungė?!
Sveikatos priežiūra
Plungės rajono savivaldybės teritorijoje veikia šios gydymo įstaigos: VšĮ Plungės ligoninė, UAB ,,Plungės sveikatos centras“, A. Klišonio komercinė firma ,,Inesa, UAB ,,Klinika Pulsas“, UAB ,,SG konsultacinė klinika“, UAB ,,Pulsanum“, UAB ,,Gydora“, UAB ,,Sveikatos ir grožio klinika“.
Gydymo įstaigos teikia šias paslaugas:
Būtinosios medicinos pagalbos paslaugos
Visiems nuolatiniams Lietuvos Respublikos gyventojams, neatsižvelgiant į tai, ar jie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu, ar ne. Būtinosios pagalbos apimtis nustato Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija;
Visiems asmenims, apdraustiems sveikatos draudimu Europos Sąjungos šalyse bei Norvegijoje, Islandijoje, Lichtenšteine ar Šveicarijoje, ir pateikusiems galiojančią E formos pažymą (pagal Europos Tarybos reglamento apibrėžiamas būtinosios pagalbos nuostatas) arba Europos sveikatos draudimo kortelę, ar sertifikatą, ar kitą lygiavertį dokumentą.
Medicininės reabilitacijos paslaugos
Pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi sveikatos priežiūros įstaigų siuntimą.
Ambulatorinės ir stacionarinės paslaugos
Pacientams, kurie apdrausti Privalomuoju sveikatos draudimu ir turi sveikatos priežiūros įstaigų siuntimą specializuotoms ambulatorinėms ar stacionarinėms sveikatos priežiūros paslaugoms.
Pacientams, pateikusiems Europos Sąjungos šalies, kurioje drausti, valstybinio sveikatos draudimo įstaigos E 112 (arba S2) formos pažymą, leidžiančią užsienio šalyje gauti planines asmens sveikatos priežiūros paslaugas ir šių paslaugų išlaidas kompensuoti iš ES šalies, kurioje asmuo dirba, privalomojo sveikatos draudimo lėšų.
Paslaugos pagal prevencines programas
Gimdos kaklelio vėžio prevencija
Prevencinė programa skirta moterims nuo 25 iki 59 metų (imtinai). 25–34 m. (imtinai) moterims kartą per 3 metus atliekamas gimdos kaklelio citologinis tepinėlis. 35–59 m. (imtinai) moterims kartą per 5 metus atliekamas gimdos kaklelio aukštos rizikos žmogaus papilomos viruso tyrimas (AR ŽPV) ir gimdos kaklelio citologinio tepinėlio ištyrimas skystoje terpėje (jei AR ŽVP tyrimas teigiamas). Gavus tepinėlių rezultatus gali būti atliekama biopsija, leidžianti objektyviai patvirtinti arba paneigti ligos diagnozę.
Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientėms. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.
Prostatos vėžio ankstyvoji diagnostika
Prevencinė programa skirta vyrams nuo 50 iki 69 metų (imtinai) ir vyrams nuo 45 metų, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, kuriems periodiškai gali būti atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (toliau – PSA) koncentraciją kraujyje. Jei PSA kiekis viršija normą, šeimos gydytojas išduoda siuntimą konsultuotis pas urologą, kuris prireikus atlieka tam tikrą tyrimą – priešinės liaukos biopsiją.
Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.
Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa
Skirta vyrams ir moterims nuo 40 iki 60 metų (imtinai), kuriems nustatytu periodiškumu šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies bei kraujagyslių ligų prevencijos planą. Jei gydytojas nustato, kad širdies ir kraujagyslių ligų tikimybė yra labai didelė, siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti. Prireikus – skiriamas gydymas. Svarbu žinoti, kad nemokamai gali būti nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma ir kiti tyrimai, parodantys, ar žmogus priskirtinas didelės rizikos grupei.
Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.
Krūties vėžio prevencija
Prevencinė programa skirta moterims nuo 50 iki 69 metų (imtinai), kurioms kartą per 2 metus gali būti atliekamas mamografinis tyrimas. Gavus šeimos gydytojo siuntimą mamografiniam tyrimui atlikti, galima iš anksto užsiregistruoti (atvykus arba telefonu) mamografijos įrenginį turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Tyrimo rezultatus praneša šeimos gydytojas, gavęs juos iš mamogramas vertinančios įstaigos.
Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientėms. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.
Storosios žarnos vėžio ankstyvoji diagnostika
Prevencinė programa skirta vyrams ir moterims nuo 50 iki 74 metų (imtinai), kuriems vieną kartą per 2 metus gali būti atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei testo atsakymas neigiamas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas – šeimos gydytojas išduos siuntimą pas gydytoją specialistą. Kolonoskopija ir, jei reikia, biopsija leidžia objektyviai patvirtinti arba paneigti storosios žarnos vėžio diagnozę. Programa visoje Lietuvoje vykdoma nuo 2014 m. liepos 1 d.
Ši prevencinė programa yra skirta nustatyto amžiaus pacientams. Tačiau jeigu jaučiatės blogai, bet nepatenkate į nustatyto amžiaus grupę, kreipkitės į šeimos gydytoją. Jis atliks būtinus tyrimus ir, jei reikia, išduos siuntimą konsultuotis pas gydytoją specialistą.
Plungės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras www.plungesvsb.lt
Užsiima sveikatos stiprinimu, sveikatos mokymu, sveikatos dienų ir renginių organizavimu, sveikatos stebėsena, tyrimais, jų vertinimu, sveika mityba, fizinio aktyvumo skatinimu, streso kontrole, sveikos aplinkos kūrimu, psichoaktyvių medžiagų, alkoholio vartojimo, tabako vartojimo prevencija, kitų psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija, traumų ir sužalojimų prevencija, psichikos sveikatos stiprinimas, pagalba krizių metu, užkrečiamųjų ligų prevencija, Živ/Aids prevencija, apsinuodijimų maistu prevencija, vaikų ir jaunimo sveikatos stiprinimu, neinfekcinių ligų rizikos veiksnių prevencija, nelaimingų atsitikimų, traumų ir sužalojimų prevencija, laikysenos sutrikimų ligų profilaktika bei kt.
Socialinis saugumas
Plungės rajono savivaldybėje veikia dvi pagrindinės socialinės paskirties įstaigos, teikiančios įvairias socialines paslaugas:
Nevyriausybinės organizacijos teikia akredituotas socialinės reabilitacijos neįgaliesiems bendruomenėje paslaugas asmenims su negalia. Jie suburia asmenis su negalia bendravimui, tarpusavio pagalbai, saviveiklai, sportui, turizmui ir poilsiui.
Vaikų dienos centrai užtikrina akredituotas vaikų dienos socialinės priežiūros paslaugas vaikams.
Savivaldybės teritorijoje veikia globos įstaigos, kurios teikia trumpalaikę ir ilgalaikę socialinę globą.
Socialinis saugumas – pamatinė vertybė, kuriai mūsų rajone skiriamas didelis dėmesys. Informaciją apie paslaugas galima rasti Plungės rajono savivaldybės internetiniame puslapyje https://www.plunge.lt/
Galvoji apie grįžimą į Lietuvą? Sužinok, kokie yra pirmieji žingsniai sugrįžus Grįžtu LT puslapyje.
Plungės socialinių paslaugų centras
Teikiamos pagalbos į namus, socialinių įgūdžių ugdymo ir palaikymo; socialinės priežiūros šeimai, intensyvi krizių įveikimo pagalba, palydėjimo paslauga jaunuoliams, asmeninio asistento pagalba, pagalba globėjams (rūpintojams) budintiems globotojams, įvaikintojoms ir šeimynų dalyviams paslaugos, informavimo, konsultavimo, tarpininkavimo ir atstovavimo, maitinimo organizavimo, transporto organizavimo, aprūpinama techninės pagalbos priemonėmis; teikiamos kitos bendrosios socialinės paslaugos.
Plungės krizių centras
Teikiamos laikino apnakvindinimo ir apgyvendinimo nakvynės namuose paslaugos ir prevencinės socialines paslaugos. Šioje įstaigoje taip pat veikia Bendruomeniniai šeimos namai, kuriuose teikiama kompleksinė pagalba asmeniui ir šeimai.
Kultūra
Plungės miestas ir rajonas yra unikalus ir savitas Lietuvos kraštas, garsėjantis savo išskirtine istorija, išsaugotu materialiuoju ir nematerialiuoju paveldu, reikšmingais kultūros įvykiais, o svarbiausia – darbščiais bei kūrybingais žmonėmis. Plungės savitumą lemia tai, kad plungiškiai moka branginti ir didžiuotis savo praeitimi ir realiai suvokia nūdieną bei turi aiškią ateities viziją. Plungė – Žemaitijos krašte įsikūręs rajonas, išsaugojęs gana turtingą kultūros paveldą: čia dar galima išgirsti žemaičių tarmę ir labai įdomią krašto istoriją, surasti dvarų kultūros pėdsakų, senų kapinaičių, urbanizacijos nesunaikintą kraštovaizdį ir ypač gyvų liaudies meno tradicijų.
Kaip nė vienas kitas, Plungės rajonas žymus savo literatūrinio ir sakralinio meno palikimu. Čia ryški Žemaitės, Vytauto Mačernio, Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės, Šatrijos Raganos ir kitų literatūros klasikų dvasia, kurstanti šiandieninių jaunųjų kūrėjų kūrybines ambicijas. Plungės rajonas išskirtinis ir savo unikaliomis XVIII a. medinėmis baroko bažnyčiomis Alsėdžiuose, Gintališkėje, Gegrėnuose, Beržore ir Plateliuose. Tik Plungės rajone yra net du Kristaus kančios keliai Žemaičių Kalvarijoje ir Beržore, o Didieji Žemaičių Kalvarijos atlaidai, sutraukiantys dvasios atgaivos ieškančius iš viso pasaulio, tapo antrąja tikinčiųjų Jeruzale.
Palaikomi garbingos praeities istorijos dvasios ir didžiuodamiesi netgi šiandieną visą Lietuvą stebinančiu kunigaikščio Mykolo Oginskio dvaro ansambliu, plungiškiai tęsia senąsias kultūrines tradicijas ir kuria naujas menines raiškas. Ištisus metus čia vyksta prasmingi istoriniai, sakraliniai, meniniai, literatūriniai ir naujovių paieškos projektai. Plungė jau senokai išsiskiria iš Lietuvos kultūrinio konteksto, puoselėdama savo pučiamųjų muzikos, teatro, chorinio meno, sceninio šokio, etninės kultūros bei klasikinio meno sklaidą. Todėl nenuostabu, kad būtent Plungėje savo muzikinę karjerą pradėjo įžymieji muzikai Stasys ir Juozas Domarkai, dainininkė Giedrė Kaukaitė, saksofonininkai Petras Vyšniauskas ir Danielius Praspaliauskis, kompozitorius Andrius Kulikauskas bei daugybė kitų iškilių Lietuvos menininkų.
Plungės rajono savivaldybės kultūros įstaigos: Plungės rajono savivaldybės kultūros centras, Plungės rajono savivaldybės viešoji biblioteka, Žemaičių dailės muziejus, Kulių kultūros centras, Šateikių kultūros centras, Žemaičių Kalvarijos kultūros centras, Žlibinų kultūros centras.
Sportas
Plungės sporto ir rekreacijos centre kultivuojama 11 sporto šakų (baidarių/kanojų irklavimas, dziudo sportas, krepšinis, lengvoji atletika, orientavimosi sportas, plaukimas, regbis, ritinis, sunkioji atletika, šachmatai, tinklinis). Kasmet jas lanko 560–580 vaikų. 2023 m. atidarytas Universalaus sporto ir sveikatingumo kompleksas (Baseinas).
Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekse veikia ne tik plaukimo baseinas, bet ir vandens pramogų bei SPA zonos. Baseinu gali naudotis neįgalieji – yra įrengtas mobilus neįgaliųjų keltuvas. Mažiesiems lankytojams komplekse įrengtas vaikų baseinas su nusileidimo kalneliu. Pirties mėgėjai gali išbandyti kelių skirtingų tipų pirtis bei atsigaivinti ledo kambaryje.
Pagrindiniai renginiai
UŽGAVĖNĖS
Kiekvienais metais tiek Plungės mieste, tiek rajone esančiuose miesteliuose ir kaimuose organizuojama Užgavėnių šventė. Ypač giliomis tradicijomis nuo seno garsėja Platelių apylinkėse organizuojama persirengėlių šventė. Pokaryje Užgavėnių tradicija priblėso ir buvo atgaivinta 7-ojo dešimtmečio II pusėje. Nuo 1991 m. Užgavėnes Plateliuose organizuoja Žemaitijos nacionalinio parko direkcija. Šventė su persirengėlių šurmuliu, dainomis ir šokiais čia visada švenčiama antradieniais.
Švenčiama likus 7 savaitėms (46 dienoms) iki Velykų.
PLUNGĖS MIESTO ŠVENTĖ
Plungės miesto šventė yra vienas reikšmingiausių ir daugiausiai plungiškių ir miesto svečių dėmesio sulaukiantis renginys. Šventės dienomis šurmuliuoja tautodailės, amatų ir prekybos mugė, yra demonstruojami tradiciniai amatai, vyksta nemokami koncertai. Kas antrus metus Plungės miesto šventės pagrindine ašimi tampa tarptautinis folkloro ansamblių festivalis „Saulelė raudona“ arba Tarptautinis pučiamųjų instrumentų orkestrų festivalis.
Vyksta birželio viduryje.
JONINĖS
Nuo senų laikų žmonės pažymėdavo saulėgrąžos metą – pačią trumpiausią naktį. Trumpiausia naktis senovėje vadinta Rasos švente arba Kupolinėmis. Įvedus krikščionybę, šventė buvo pavadinta Joninėmis. Jaunimas ir vyresni žmonės susirinkdavo gražiausiose vietose – paupiuose, paežerėse, pamiškėse, ant kalvelių. Sukurdavo didelį laužą, uždegdavo stebulę. Merginos pindavo gražiausių žolynų vainikus, prie laužo šokdavo, dainuodavo, šokinėdavo per laužą. Vidurnaktį jaunimas ieškodavo paparčio žiedo. Linksmindavosi iki saulei patekant. Nuo 1991 m. pagal visas šias senąsias tradicijas Joninės švenčiamos prie Platelių ežero.
Vyksta kiekvienais metais iš birželio 23 d. į 24 d.
DIDIEJI ŽEMAIČIŲ KALVARIJOS ATLAIDAI
Visuotiniai atlaidai pradėti rengti nuo XVII a. pirmosios pusės, kai ant Žemaičių Kalvarijos kalvų buvo pastatytos Kristaus kančios kelio koplyčios. Kasmet miestelį aplanko tūkstančiai piligrimų, trokštančių ne tik pereiti visą Kristaus kančios kelią, bet ir pasimelsti prie stebuklingo Kristaus Motinos paveikslo, atgabento iš pačios tikinčiųjų širdies – Romos.
Vyksta liepos 1–12 dienomis.
SOFIJOS FESTIVALIS KULIUOSE
Festivalis pavadintas rašytojos, visuomenės veikėjos Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vardu, prisimenant iškilios asmenybės gyvenimo Kuliuose etapą – šiame Žemaitijos miestelyje Sofija gyveno būdama paauglė, mokėsi lietuvių kalbos, bendravo su tuo pačiu metu Kuliuose dirbusiu ir knygnešystės tinklu besirūpinusiu kunigu Juozu Tumu-Vaižgantu. SOFIJOS festivalis – teatro, muzikos, literatūros, kino ir bendruomeniškumo šventė.
Vyksta liepos mėnesį.
PLATELIŲ PLAUKIMO MARATONAS
Platelių plaukimo maratonas organizuojamas nuo 1982 m. Jame gali dalyvauti visi norintys, pasirinkę vieną iš dviejų distancijų: 3,5 km ir 1,8 km. Platelių plaukimo maratonas – tai ne tik plaukimo varžybos, bet ir įvairios pramogos, rungtys vandenyje.
Vyksta paskutinį liepos šeštadienį.
VANDENS SPORTO ŠVENTĖ
Nuo 2019 m. prie Plungės jūros vykstančios šventės pagrindinis akcentas – „Vikingų“ regata, tačiau čia netrūksta ir kitų varžybų: virvės traukimas katamaranais, varžybos baidarėmis ir kanojomis, tinklinis ir kt.
Vyksta rugpjūčio antroje pusėje.
TARPTAUTINIS MYKOLO OGINSKIO FESTIVALIS
Kunigaikščio Mykolo Oginskio rūmų menėse ir didingose senojo parko alėjose, jaukiose altanose nuolat skambėdavo muzika. Dvare puoselėtos muzikinės, kultūrinės tradicijos įleido šaknis. Nuo 2006 m. vykstantis festivalis suburia žymiausius akademinės muzikos kūrėjus ir atlikėjus, išugdė jaunuosius talentus bei šios muzikos gerbėjus, tapo Žemaitijos krašto muzikine kelrode žvaigžde.
Festivalis vyksta rugpjūčio–rugsėjo mėnesiais.
„MIŠKO BURTAI“
Tai visoje Lietuvoje analogų neturintis teatralizuotas festivalis šeimoms. Renginio metu organizuojamos įvairios veiklos, žaidimai, kuriuos veda mitologiniai personažai – laumės ir kaukai. Tai – pasakiškas šeštadienis legendų pasaulyje. Tai – vienintelė diena metuose, kada pabendrauti su vaikais iš savo namų rezervate išlenda Kaukų karalius su visa savo svita ir įvairiais žaidimais pasakoja vaikams apie stebuklingą gamtos pasaulį.
Vyksta kiekvienais metais spalio pirmąjį šeštadienį.